Neo

Polecamy również: Noclegi w Polsce, tanie noclegi Mazury | Ostróda, Informacje lokalne | Strony www, poligrafia, ulotki, plakaty | Autoserwis Domańscy Ostróda

Jesteś tutaj: Wiadomości Aktualności

Aktualności

Ostróda: Kto wystartuje w wyścigu o fotel burmistrza? Brodiuk, Dąbrowski, Najmowicz...

Email Drukuj PDF

Nieśmiało rozkręca się kampania przed listopadowymi wyborami samorządowymi. Do końca pierwszego tygodnia września, lokalne komitety mogły zgłaszać do PKW chęć wystawienia kandydatów na radnych. Najciekawsze będą jednak wybory burmistrza. Kto w nich wystartuje?

Co robić w Ostródzie? Imprezowy rozkład jazdy (15 - 21 września 2014)

Email Drukuj PDF

Gdzie warto wybrać się w tym tygodniu (15 - 21 września)?

Ostróda: Jutro Regionalny Festiwal Potraw z Ziemniaków i piknik rodzinny nad Jeziorem Drwęckim

Email Drukuj PDF

Smażenie na powietrzu, zmagania kucharzy amatorów i restauratorów, koncerty kiermasz oraz atrakcyjne nagrody czekają w sobotę 13 września na gości Regionalnego Festiwalu Potraw z Ziemniaków organizowanego po raz piąty w Ostródzie – tym razem w amfiteatrze. Imprezie patronują burmistrz Ostródy i marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Ostróda: Bezpłatne badania mammograficzne przez cały tydzień

Email Drukuj PDF

Połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli  jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!

Mammografię można będzie wykonać w dniach 17 – 24 września w Ostródzie na Placu Tysiąclecia.

Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji! Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

UWAGA: Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Poprzez objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 – 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi, ma na celu zwiększenie odsetka nowotworów piersi wykrywanych w najwcześniejszym stadium zaawansowania klinicznego. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

Co robić w Ostródzie? Imprezowy rozkład jazdy (10 - 14 września 2014)

Email Drukuj PDF

Mecze trzecioligowych drużyn - męskiej i żeńskiej - ostródzkiego Sokoła oraz Regionalny Festiwal Potraw z Ziemniaków to najciekawsze wydarzenia tego tygodnia. Na co jeszcze warto wybrać się w Ostródzie?

Nowe Rozmaitości Ostródzkie już w sprzedaży

Email Drukuj PDF

Nowy numer "Rozmaitości Ostródzkich" - pierwszego i jedynego kolorowego magazynu ziemi ostródzkiej - już w sprzedaży. Szukaj nas w kioskach i sklepach z prasą kolorową. Cena: tylko 1,70 zł.

Ostróda: Policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Email Drukuj PDF

Wraz z początkiem roku szkolnego na terenie powiatu ostródzkiego ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Przez cały miesiąc policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej pełnić będą służbę w pobliżu szkół, a ich obecność ma przypomnieć kierowcom o konieczności zmniejszenia prędkości w tych miejscach i zachowania szczególnej uwagi, zaś uczniom o bezpiecznym przekraczaniu jezdni.

Gmina Ostróda: Zapraszamy do Durąga na święto plonów

Email Drukuj PDF

Już w najbliższą sobotę (6 września) w gminie Ostróda odbędzie się tradycyjne święto plonów. W tym roku gospodarzem gminnej imprezy dożynkowej będzie Durąg.

Ostróda: Międzynarodowe Targi Meblowe po raz czterdziesty pierwszy

Email Drukuj PDF

We wtorek 2 września w centrum wystawienniczym Arena Ostróda rozpocznie się 41 edycja Międzynarodowych Targów Meblowych. W imprezie, która potrwa do piątku, weźmie udział ponad stu wystawców.

Strona 1 z 102