Neo

 

Jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności

Piętnasty Ostróda Reggae Festival już za tydzień!

Email Drukuj PDF

Już za tydzień, w czwartek 6 sierpnia, w amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim rozpocznie się 15 edycja Ostróda Reggae Festival. Impreza tradycyjnie potrwa cztery dni. W tym roku w Ostródzie po raz pierwszy odbędzie się finał światowego konkursu młodych talentów World Reggae Contest.

Ostróda: Trwa modernizacja placu zabaw nad Jeziorem Drwęckim

Email Drukuj PDF

Trwa modernizacja placu zabaw nad Jeziorem Drwęckim. Realizację zadania, zaplanowanego w budżecie miasta na 2015 rok, rozpoczęto w poniedziałek 27 lipca.

Co robić w Ostródzie? Imprezowy rozkład jazdy (27 lipca - 2 sierpnia)

Email Drukuj PDF

Co ciekawego dzieje się w Ostródzie w tym tygodniu? Zapraszamy na kolejny odcinek Imprezowego Rozkładu Jazdy portalu NaszaOstróda.pl.

Co robić w Ostródzie? Imprezowy rozkład jazdy (20 - 26 lipca)

Email Drukuj PDF

Co ciekawego dzieje się w Ostródzie w tym tygodniu? Zapraszamy na kolejny odcinek Imprezowego Rozkładu Jazdy portalu NaszaOstróda.pl.

Klub byłego starosty: Żądamy odstąpienia od prób tworzenia objazdów przez ulice Ostródy

Email Drukuj PDF

Po wczorajszym liście do mieszkańców burmistrza Czesława Najmowicza, swoje oświadczenie w sprawie objazdu drogi krajowej nr 7 przez Ostródę wydali również członkowie powiatowego klubu radnych PO RP, na którego czele stoi były starosta Włodzimierz Brodiuk. Poniżej publikujemy treść oświadczenia.

Ostróda: Rewitalizacja dworca w finale konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

Email Drukuj PDF

Rewitalizacja ostródzkiego dworca PKP znalazła się w ścisłym gronie projektów, nominowanych do głównych nagród w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. We wrześniu odbędzie się uroczysta gala, na której poznamy zwycięzców konkursu w każdej z siedmiu kategorii.

Ostróda Summer Hot Days 2015: Festiwal Ognia, show z muzyką Pink Floyd, Spektakl Gwiazd Radia Zet Gold...

Email Drukuj PDF

Już w najbliższy weekend odbędą się imprezy w ramach dziewiętnastej edycji Ostróda Summer Hot Days. W programie m.in. kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i multimedialne show z muzyką legendarnego zespołu Pink Floyd.

10 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL OGNIA
Piątek, 17 lipca, 22:00, plac przed halą OCSiR


Festiwal Ognia to jedna z najbardziej widowiskowych imprez letnich w Ostródzie. W piątek 17 lipca o godzinie 22:00, na placu przed Gimnazjum nr 2 w Ostródzie, odbędzie się największy pokaz fireshow w Polsce. Artyści w klimatycznych strojach i charakteryzacji, z zaplanowanym scenariuszem, dobraną muzyką i bogatym oświetleniem zaprezentują spektakl. będący efektem warsztatów, które przez cały tydzień odbywały się w Ostródzie.

SPEKTAKL MULTIMEDIALNY "PINK FLOYD W BLASKU KSIĘŻYCA"
Sobota, 18 lipca, 21:00, amfiteatr
Bilety: 60 zł


Poczuj się jak na prawdziwym koncercie Pink Floyd! Na wielkie muzyczne przedstawienie zaprasza 18 lipca do Ostródy grupa Spare Bricks, czołowy polski coverband grający utwory słynnego brytyjskiego zespołu. Po raz pierwszy na Warmii i Mazurach zobaczymy tak wspaniałe widowisko multimedialne, przygotowane na wzór niezapomnianych koncertów Pink Floyd.

Co czeka nas w ostródzkim amfiteatrze? Oczywiście przede wszystkim dwie godziny muzyki przez duże M. W świetnych wykonaniach dolnośląskiego zespołu Spare Bricks usłyszymy m.in. takie znane utwory, jak „Another Brick in the Wall part II”, „Shine on You Crazy Diamond”, „Comfortably Numb”, „Wish You Were Here”, „Hey You”, dwudziestominutową suitę „Echoes”, kilka bardziej współczesnych piosenek oraz większość repertuaru z najpopularniejszej płyty zespołu, czyli „The Dark Side of the Moon”.

Z „Ciemnej strony Księżyca” pojawi się m.in. kompozycja „The Great Gig in the Sky”, w której ze słynną wokalizą zmierzy się Agnieszka Szpargała - główna wokalistka i zarazem saksofonistka zespołu. Kobiecy wokal to jeden z głównych elementów, jaki wyróżnia Spare Bricks wśród innych coverbandów grających piosenki Pink Floyd. Jak podkreślają członkowie grupy, nie chcą kopiować swego ulubionego zespołu dosłownie. Klasyczne utwory wykonują nadając im osobisty charakter, ale na pewno z szacunkiem dla oryginałów. Miłośnicy Pink Floydów nie będą zawiedzeni.

Przed muzyczną ucztą z utworami Pink Floyd czeka nas półgodzinna rozgrzewka z zespołem Pomysły Znalezione w Trawie. Grupa, którą tworzą studenci i absolwenci wrocławskich uczelni, to połączenie świetnych tekstów (m.in. Juliana Tuwima i Walta Whitmana), oryginalnego brzmienia akustycznych gitar, basu i puzonu z bardzo różnorodną stylistycznie muzyką (poezja śpiewana, blues, folk, piosenka żeglarska i turystyczna, rock, punk aż do piosenek imprezowo-studenckich). Pomysły Znalezione w Trawie rozpoczną punktualnie o godz. 21.00, a po trzydziestu minutach czeka nas dwugodzinny multimedialny spektakl ze wspaniałą muzyką Rogera Watersa, Davida Gilmoura, Richarda Wrighta i Nicka Masona.

MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG POKOJU W KAPSLE
Niedziela, 19 lipca, 12:00, nabrzeże Jeziora Drwęckiego


W ramach Ostróda Summer Hot Days, na szczególną uwagę zasługuje Międzynarodowy Wyścig Pokoju w Kapsle – nietypowe i jedyne w swoim rodzaju zawody, popularne niegdyś na wszystkich podwórkach i plażach. Któż nie grał kiedyś w tę grę... Polega ona na przesuwania kapsla wzdłuż wytyczonej trasy, kto pierwszy dotrze do mety – ten wygrywa. Zawody rozgrywane są w trzech kategoriach: wyścig indywidualny, wyścig drużynowy, sprint indywidualny. Zawodnicy przystępują do gry z własnymi kapslami, w jednej kolejce zawodnik uderza kapsel jeden raz, technika uderzania kapsla jest dowolna.

Na specjalnie skonstruowanym torze przeprowadzony zostanie Międzynarodowy Wyścig Pokoju w Kapsle. W tej niezwykle popularnej niegdyś zabawie będzie można wziąć udział drużynowo lub indywidualnie.

SPEKTAKL GWIAZD RADIA ZET GOLD
Niedziela, 19 lipca, od 11:00, nabrzeże Jeziora Drwęckiego


W niedzielę 19 lipca, bulwar Jeziora Drwęckiego zamieni się w miasteczko astronomiczne! Razem z Radiem ZET Gold oraz firmą Lotto zapraszamy na całodzienne atrakcje związane z astronomią i dziennikarstwem. Stworzona zostanie specjalna kopuła, w środku której odbędą się fascynujące pokazy. Każdy chętny będzie mógł również skorzystać oferty warsztatów dziennikarskich i astronomicznych. Multum atrakcji zapewni zabawę dla całych rodzin. O godzinie 11.00 rozpocznie się piknik rodzinny, z grami, konkursami i atrakcjami dla dzieci.

Najmowicz: Nie będzie objazdu "siódemki" przez Ostródę!

Email Drukuj PDF

Wielokrotnie podkreślałem, że decydujący głos w kwestii ewentualnego objazdu drogi krajowej nr 7 przez Ostródę będą mieli sami Ostródzianie. Tak też się w końcu stało - pisze w liście otwartym burmistrz Czesław Najmowicz. Poniżej publikujemy pełną treść listu.

Wstrzymano rejsy na trasie Ostróda - Elbląg. Wszystkiemu winna susza

Email Drukuj PDF

Z powodu niskiego stanu wody w Kanale Elbląskim w okolicach Buczyńca, żegluga pomiędzy Ostródą i Elblągiem została wstrzymana. Obecnie można pływać jedynie na trasach Elbląg - Buczyniec i Buczyniec - Elbląg.

Strona 1 z 120