Neo
Jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności

Ostróda: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP startuje z projektem "Obudź swój potencjał"

Email Drukuj PDF

Projekt „Obudź swój potencjał - YEI” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach alokacji dla Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Celem głównym projektu jest poprawa sytuacji na rynku pracy jego uczestników -  osób młodych w wieku 18-24 lata (25 lat nieukończone) z grupy NEET poprzez zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej oraz zdolności do zatrudnienia w trakcie trwania projektu, czyli do końca bieżącego roku.

Zielono na talerzu

Email Drukuj PDF

Ogródek na balkonie czy mała szklarnia na działce wracają do łask. Po latach jedzenia szybko, tłusto i niezdrowo zaczynamy doceniać to, co naturalne. I nie chodzi tutaj tylko o kupowanie ziół w doniczkach i ustawianie ich na parapecie w kuchni. Czy możemy już mówić, że zamiast fastfood nastała moda na ecofood?

Co robić w Ostródzie? Imprezowy rozkład jazdy (25 kwietnia - 3 maja)

Email Drukuj PDF

Przed nami tydzień, który kończy się długim majowym weekendem. Co ciekawego będzie się działo w tym czasie w Ostródzie? Zapraszamy na kolejny odcinek Imprezowego Rozkładu Jazdy.

Ostróda: Nowy przewoźnik autobusowy na trasie Gdańsk - Warszawa. SuperPKS konkuruje z PolskimBusem

Email Drukuj PDF

SuperPKS to nowy przewoźnik autobusowy, który chce konkurować z PolskimBusem. Żołto- czarne autobusy jeżdżą na trasie Trójmiasto - Warszawa już od połowy marca, a w Ostródzie zatrzymują się na przystanku przy ulicy Olsztyńskiej.

Co robić w Ostródzie? Imprezowy rozkład jazdy (18 - 24 kwietnia)

Email Drukuj PDF

Co ciekawego dzieje się w Ostródzie w tym tygodniu? Zapraszamy na kolejny odcinek Imprezowego Rozkładu Jazdy portalu NaszaOstróda.pl.

Ostróda: Ruszył program 500+. Pierwsze wypłaty już jutro

Email Drukuj PDF

Bez żadnych zakłóceń i komplikacji przebiega realizacja rządowego programu „Rodzina 500plus”. Podobnie jak w całym kraju, tak i w Ostródzie zdecydowana większość wniosków została już złożona przez rodziców. Zaledwie 1 kwietnia rozpoczęło się przyjmowanie wniosków, a już jutro zostaną wypłacone pierwsze świadczenia.

Ostróda: Plama niezidentyfikowanej substancji w zatoce Jeziora Drwęckiego

Email Drukuj PDF

W środę 13 kwietnia około godziny 8:30, patrol straży miejskiej zauważył w zatoce Jeziora Drwęckiego unoszącą się na powierzchni wody plamę niezidentyfikowanej substancji. Zanieczyszczenie rozciągało się na długości około 200 metrów przy bulwarze nad jeziorem.

Niebo nad Ostródą. Jakie zjawiska warto obserwować w kwietniu?

Email Drukuj PDF

No i mamy w końcu naszą długo oczekiwaną wiosnę! Po bardzo pochmurnej zimie, nie mieliśmy trudności z jej pożegnaniem. Kwiecień to w dalszym ciągu kontynuacja najlepszej widoczności Jowisza w całym roku i powrót Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na wieczorne niebo. Zaobserwujemy również kilka ładnych spotkań planetarno- gwiazdowych. Wiosna to czas odległych, zagadkowych galaktyk, bo wtedy jest ich najwięcej i najlepiej są widoczne oraz czas planet, które są najbliżej Ziemi. Kwiecień ro również przedsmak tego co będzie działo się już w maju tego roku...

Ostróda: Zapraszamy na Targi Pracy i Edukacji [czwartek, 14.04]

Email Drukuj PDF

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP i Powiatowy Urząd Pracy w Ostródzie zapraszają w czwartek 14 kwietnia do sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej przy ulicy Jana III Sobieskiego 9 na Targi Pracy i Edukacji.

Strona 1 z 133